Lokaty

poradnik ekonomiczny

Bankowość elektroniczna

Dużym ułatwieniem oferowanym przez większość banków i chętnie wykorzystywanym przez wielu, głównie młodych, klientów, jest bankowość elektroniczna. Jest to usługa polegająca na możliwości obsługi posiadanych rachunków bankowych, podpisywania nowych umów lub aneksów do umowy, a także przelewania pieniędzy czy doładowywania karty telefonu komórkowego, za pomocą specjalnego zaplecza w Internecie.

Jeśli bank, z którym zamierzamy podpisać umowę na otwarcie konta oszczędnościowego lub lokaty bankowej, oferuje możliwość obsługi tego rachunku za pomocą bankowości internetowej, warto skorzystać z takiej funkcjonalności. Dzięki temu, przelewy pomiędzy naszymi własnymi kontami będą realizowane natychmiast, a koszty obsługi tego typu usług są zazwyczaj niższe niż tradycyjne przekazy „w okienku”.

Jeśli jednak nie mamy stałego dostępu do Internetu, trzeba poszukać takiego banku, który nie wypiera jeszcze tradycyjnych metod obsługi klienta. Ponieważ większości istniejących obecnie banków zależy na popularyzacji nowoczesnych rozwiązań elektronicznych, często ich cenniki naliczają dodatkowe opłaty za obsługę konta i dokonywane wpłaty czy przelewy „w okienku”. Mając pewność, że nie chcemy korzystać z ułatwień internetowej obsługi, powinniśmy wybrać bank stawiający na tradycyjne rozwiązania.

www.tajlandiaexpo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *