Lokaty

poradnik ekonomiczny

Gdzie umieścić swoje oszczędności?

www.kuszyk-mediacje.pl

W przypadku posiadania zbędnych oszczędności, warto zapewnić sobie i swojej rodzinie bezpieczeństwo i komfort, zakładając konto oszczędnościowe lub lokatę bankową. Obie z tych form oszczędzania są niezwykle korzystne i umożliwiają zarobienie dodatkowych kwot pieniędzy dzięki odsetkom. Zysk będzie tym większy, im dłużej będziemy przechowywać swoje oszczędności w banku – ma to zatem duży walor motywujący i mobilizuje do dalszego odkładania pieniędzy.

Umieszczając swoje oszczędności na specjalnym koncie, ma się pewność, że nasze pieniądze są bezpieczne i że nie wydamy ich przez przypadek. Z pewnością jest to lepsze rozwiązanie, niż na przykład przechowywanie dużych sum pieniędzy w domu lub noszenie ich ze sobą w portfelu.

Należy jednak zwrócić uwagę na to, że niektóre formy oszczędzania są obostrzone warunkami, takimi jak na przykład kwota minimalna lokaty albo minimalny termin otwarcia lokaty (wahający się od kilku tygodni do wielu miesięcy). Warto więc rozważyć, na jak długo chcemy „zamrozić” posiadane pieniądze, czy chcemy mieć możliwość wypłacenia ich bez zerwania umowy, a także czy dysponujemy kwotą wystarczająco dużą, by otworzyć dane konto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *