Lokaty

poradnik ekonomiczny

Jak założyć konto oszczędnościowe

www.echomedica.com.pl

Założenie nowego konta oszczędnościowego nie powinno przysporzyć większych problemów każdemu, kto posiada własny rachunek osobisty z dostępem do bankowości elektronicznej. Większość banków oferuje usługę polegającą na obsłudze konta, dokonywaniu przelewów i podpisywaniu nowych umów za pomocą Internetu. W takim wypadku, założenie konta oszczędnościowego sprowadza się do zapoznania się z umową, podania wszystkich wymaganych danych osobowych i zaakceptowania warunków poprzez kilka kliknięć. Wtedy pozostaje już nam tylko wpłacenie posiadanych zasobów finansowych na nowo założony rachunek.

Jeśli nie mamy dostępu do elektronicznego zaplecza swojego konta, powinniśmy udać się do siedziby wybranego banku i tam podpisać umowę otwarcia konta oszczędnościowego. Ponieważ założenie takiego typu rachunku nie wiąże się z dodatkowymi kosztami obsługi, dopełnienie wymaganych formalności jest banalnie proste i nie wymaga załączania jakichkolwiek dokumentów poza dowodem osobistym.

Otwarcie konta oszczędnościowego nie wiąże się z tak wieloma dylematami, jak założenie lokaty bankowej. Zazwyczaj banki posiadają tylko jedną ofertę kont oszczędnościowych, a ponieważ deponowana kwota jest elastyczna, nie możemy też ze zbyt dużą pewnością oszacować możliwego zysku. To, na co przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę, to cennik przelewu – może się bowiem okazać, że koszty wypłacenia pieniędzy z tego typu rachunku są bardzo duże i być może nie opłaca nam się deponować posiadanych pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *