Na jaki okres podpisać umowę?

każdy inwestor ma dostep do wyniki funduszy w celu analizy zysku przeczytaj jak otworzyć rachunek inwestycyjny na giełdzie

Banki w Polsce oferują szerokie spektrum terminów, na jakie można podpisać umowę na lokowanie finansów. Chociaż typowa, standardowa lokata zakładana jest na okres od jednego do kilku miesięcy, są też banki oferujące lokaty krótkoterminowe (na przykład na 10 dni), o niskich kwotach minimalnych, ale także niższym niż przy długim terminie oprocentowaniu. Jest to idealne rozwiązanie dla tych z nas,którym zależy bardziej na bezpiecznym przechowaniu określonej kwoty pieniędzy przez krótszy czas, niż na znacznym zysku. Jest to opcja atrakcyjna, gdy chcemy powstrzymać się od wydania danej kwoty przez pewien czas, bezpieczniejsza niż proponowane wcześniej konta oszczędnościowe. Zaletą tego rozwiązania jest także wygoda – takie krótkoterminowe lokaty otwiera się zazwyczaj przy pomocy internetu, przy własnym koncie osobistym.

Jeśli z kolei chcemy otworzyć lokatę na wiele lat lub przynajmniej kilka miesięcy, postarajmy się, by była to lokata o jak najdłuższym terminie oraz lokata odnawialna – czyli taka, która po zakończeniu umowy nadal pozostanie otwarta, z automatycznym przedłużeniem. W przypadku tego typu rozwiązań, oprocentowanie, a co za tym idzie nasz osobisty zysk, jest najbardziej korzystne w skali roku.

Ponadto, nie musimy martwić się o konieczność przedłużania umowy w podanym terminie, a odsetki za poprzedni okres rozliczeniowy możemy pobrać już w chwili odnowienia się lokaty.

bossafund pomaga przy realizacja zleceń kupna i sprzedaży jednostek inwestycyjnych wykonujemy profesjonalen analizy forex dla naszych klientów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *