Lokaty

poradnik ekonomiczny

Zabezpiecz siebie i swoją rodzinę

Wielu ludzi nie przywiązuje zbyt wiele uwagi do roli oszczędzania w ich życiu, niefrasobliwie podchodząc do kwestii wydatków i nie starając się nawet odłożyć jakiejś sumy pieniędzy. W takim wypadku, chcąc nabyć produkt za większą kwotę, są zmuszeni do wzięcia kredytu gotówkowego, co okazuje się w praktyce mniej opłacalne niż zapłata z góry odłożoną wcześniej gotówką.

W związku z tym, warto jednak pomyśleć o przyszłości i zacząć odkładać choćby niewielkie kwoty w regularnych odstępach czasu, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy wydarzy się coś niespodziewanego i będziemy potrzebować zastrzyku gotówki.

Warto na początek ustalić sobie małą kwotę, która regularnie będzie przelewana na osobne konto, dzięki czemu unikniemy przypadkowego wydania oszczędności. Następnie można tę kwotę zwiększać, tak, by ostatecznie nazbierać kwotę wystarczającą do opłacalnej inwestycji.

Następnie wystarczy udać się do banku lub sprawdzić jego ofertę w Internecie i spełnić odpowiednie formalności do założenia konta. Zazwyczaj sprowadza się to do podpisania odpowiedniej umowy lub zaakceptowania jej za pomocą bankowości elektronicznej. Nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty poza numerem rachunku osobistego i dowodem osobistym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *